YANGIN TESİSATI

Ülkemizde yangın felaketi nedeniyle ciddi oranlarda can ve mal kaybı meydana gelmektedir.bunu önlemek için yangının çıkmasını önlemek ve uygun tedbirleri almak,yangın çıktığında ise erken müdahale  ederek yangının büyümesini ve yayılmasını önlemektir. “Binaların yangından korunması hakkında yönetmelik” sonucu bazı önlemler almak gerekir.

 

Yangınla mücadele tesisatlarında öncelikle binanın tehlike sınıfını belirlemek gerekmektedir. Öncelikle tehlike sınıfı belirlenen binanın yönetmeliklere göre projelendirmesi yapılarak uygulamaya geçilir. ANC Mühendislik, yangın tesisatları projelendirmesi ve taahhüt çalışmalarını başarıyla uygulamış olup, anahtar teslimi olarak yaptığı sistemlerin sorunsuz ve güvenli işlemesini sağlar. Firmamızın NFPA belgesi bulunmaktadır.

 

ANC Mühendislik olarak yangın söndürme tesisatı ve duman kontrolü projeleri yapmakta ve bu projeleri mekanlarınıza uygulamaktayız.oteller, AVM’ler gibi topluma açık yerlerde sprinkler sistemi, yangın dolapları bina dışı yangın hidrantları, pompa gruplarının işletmeye alınması işleri yapıyoruz.